T
T van Tijdmachine
Dat zou toch eens wat zijn: een eigen tijdmachine. Ik ben dol op geschiedenis, dus mij lijkt het wel wat.
Toch is tijdreizen in het echt niet mogelijk, maar in een boek kan gelukkig alles! Lees de boeken van Stoere Steffie maar eens. Ze is al terug naar de oertijd gereisd, op bezoek geweest bij Vincent van Gogh in Nuenen om hem goede moed in te praten. Ook is ze naar een middeleeuwse stinkstad geweest en zelfs heeft ze een spannend avontuur bij de dino's beleefd.
Marja Meijer is de illustrator van de boeken van Stoere Steffie. Zij heeft er net als ik veel plezier in om de avonturen van Steffie tot leven te brengen. Voor we een boek gaan schrijven en tekenen, gaan Marja en ik eerst op onderzoek uit. Zo bezochten we het schuurtje bij de pastorie in Nuenen waar Vincent van Gogh vroeger zijn atelier had en fietsten we over het Van Gogh-pad dat uitvinder Daan Roosegaarde heeft gemaakt als eerbetoon aan Vincent van Gogh. 's Avonds licht het fietspad op als de sterrenhemel op Vincents schilderij.
Ben je nieuwsgierig geworden en wil je dat ik alvast een stukje voorlees? Kijk dan even naar dit videofragment.
En naar welke tijd zou jij Steffie willen laten gaan? Mail het me maar snel!
Sinterklaas- of kerstcadeau
Vers van de pers: Het jaar rond met Pip en Polle'. Mijn dikste boek ooit met 366 verhaaltjes voor kinderen van 4 tot 7 jaar. Ga snel naar de winkel, dan kun je vanaf januari beginnen met voorlezen!
Top tien
Mijn boeken kun je bij de openbare bibliotheek lenen. Dit was over 2023 de top tien van mijn meest uitgeleende boeken. 1. Een mop is top 2. Pas op Sis 3. Ik eet je op 4. Stoere Steffie bij de dino's 5. Het geheim van Mees en Merel 6. Kom mee naar mijn tuin 7. Aan zee 8. Naar het bos 9. Stoere Steffie en de stinkende stad 10. Er was eens En mijn meest uitgeleende e-book? Dat was 'Challenge'.
Vers van de pers
Net binnen: 'Pittige piraten en zwierige zeemeerminnen', een stoere, spannende en magische voorleesbundel met daarin mijn verhaal 'De ijskoningin' met prachtige illustraties van Marieke Nelissen. Vanaf 6 jaar. Snel naar de boekhandel dus.
Getipt
Heleen van Esbroek van boekhandel Dekker & Van Esbroek tipt elke week in Groot Goeree Overflakkee een boek. Deze keer heeft zij speciale aandacht voor ‘Lang, heel lang geleden…’. Dat vinden Sandra Klaassen en ik (Annemarie Bon) natuurlijk superleuk!